שו"ת נפוצות בתחום הגדלת הפין

שאלות ותשובות נפוצות הנוגעות לנושא ההגדלת איבר המין, זקפה, בעיות אין אונות וכל מה שקשור למיניות הגבר.

ישנן מספר שיטות, חלקן כוללות ביצוע תרגילים פיזיים, חלקן כוללות שימוש במכשירים שונים וחלקן כוללות התערבות כירורגית (ניתוח). חלק מהשיטות לא הוכחו כיעילות ואף מהוות גורם המסכן את האיבר ותפקודו המיני וחלקן הראו בהחלט שיפור ותוצאות חיוביות יותר. לכן, מכיוון שמדובר בנושא כה רגיש, במידה והחלטנו לבצע טיפול לשם הגדלת המין יש לבצע בדיקה מקיפה ולבחור בשיטה הטובה ביותר וכן ברופא המקצועי ביותר עבור הטיפול המבוקש. אנחנו כאן כדי לסייע לכם הכוונה ובבחירת הגורם המטפל המתאים.

לשאלה זו אין תשובה חד משמעית, זו שאלה די סובייקטיבית שבמקרים רבים התשובה קשורה לחיבור וההתאמה הפיזית בין בני הזוג. 

מידע מפורט יותר בנושא >>

ברמת העיקרון, אורך הנרתיק הממוצע הוא באזור ה-7-8 ס"מ, כך שלרוב איבר באורך 8 ס"מ עשוי בהחלט להוביל לסיפוק האישה בעת החדירה. כמובן שישנן נשים עם העדפות שונות הנוגעות לגודל ואורך האיבר, אך מבחינה טכנית אורך של 8 ס"מ ומעלה מספיק להגיע לחדירה מלאה ומספקת. פין אשר נמצא מתחת לאורך זה מוגדר ברפואה כ"מיקרופניס", כך שרק במקרים כאלה המצב מוגדר כבעיה רפואית מכיוון שהוא לא מאפשר חדירה מלאה ועלול שלא להוביל לסיפוק מיני של הפרטנרית בעת החדירה. (כמובן שניתן לענגה בדרכים אחרות, כמו מין אוראלי ושילוב בצעצועי מין בחדירה, פעולות שעשויות לענג באופן מספק לחלוטין את הפרטנרית).

אי אפשר לנחש את גודל האיבר על פי מראה חיצוני ולפי המימדים של איברים אחרים בגוף, כמו כפות ידיים וכדומה. מדובר במיתוסים בלבד ולא נמצא כל קשר מחקרי לכך. נמצא מתאם חלש בין הגובה לגודל האיבר (היקף ועובי) אך לא לא מעבר לכך.

יש לבצע מדידה של גודל איבר המין באמצעות סרט מדידה (או סרגל לשם מדידת האורך). מדידת האורך מתבצעת באמצעות מתיחת הסרט מבסיס הפין שבבטן התחתונה ועד קצה ראש הפין. מדידת העובי מתבצעת באמצעות הקפת הסרט מקצה אחד של הפני למשנהו באזור העבה של הפין הנמצא בסמוך לראש הפין.

למידע נוסף אודות מדידת איבר המין >>

שאלה שאין עליה תשובה חד משמעית. יש נשים שיעדיפו איבר עבה יותר, ישנן כאלה שיעדיפו ארוך יותר וישנן כאלה שאוהבות גם עבה וגם ארוך. במחקר שנערך בשנת 2002 נמצא כי אחוז גבוה יותר של נשים העדיפו פין בעל היקף גדול יותר (עובי) על פני איבר ארוך יותר. יחד עם זאת, במרבית המקרים בסופו של דבר יחסי המין לא מסתכמים בגודל האיבר והחיבור הרגשי וההתאמה הפיזית הספציפית בין בני הזוג עשויה להשפיע יותר מכל על איכות יחסי המין.

אורך הפין הממוצע בישראל עומד על כ-13-14 ס"מ כאשר ממוצע היקף הפין העולמי עומד על כ-11.5 ס"מ. כך שבמידה ואיבר המין קטן יותר מהנתונים הנ"ל בהפרש של 1-2 ס"מ ומעלה האיבר יכול להיחשב קטן יחסית (לממוצע), אך אין לזה משמעות גדולה (מלבד תחושת בטחון עצמי אשר עלול לרדת עקב תפיסה חברתית שגויה) מבחינת היכולת להחדיר את האיבר בצורה מלאה לפרטנרית ולהוביל אותה לסיפוק מלא. איבר הקטן מ-8 ס"מ מוגדר כ"מיקרופניס", כלומר איבר שעלול שלא להוביל לסיפוק מלא של הפרטנרית מכיוון שהוא עלול שלא להגיע לקצה הנרתיק (שאורכו לרוב כ7-8 ס"מ) בעת החדירה.

איבר גדול עשוי להיקבע מבחינת האורך או העובי. אורך הפין הממוצע בישראל עומד על כ-13-14 ס"מ, כך שגבר עם איבר באורך של 16 ס"מ ומעלה בהחלט יכול להיחשב עם איבר גדול. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון את העובי, נשים רבות מעדיפות איבר עבה יותר על ארוך עקב תחושת החיכוך בעת החדירה עם דפנות הנרתיק. היקף עובי הפין העולמי הממוצע עומד על כ-11.5 ס"מ, כך שמעבר לכך האיבר נחשב עבה וגדול.

אורך הפין הממוצע בישראל הוא באזור ה-14 ס"מ לאדם בוגר. הפין משתנה וגודל לאורך תקופת ההתבגרות המינית של הגבר שלרוב מתחילה בגילאים 10-14 ומסתיימת לאחר כ-5 שנים, לרוב אזור גיל 18-19. אך השינויים הינם קטנים יחסית לקראת סיום תקופת ההתבגרות המינית כך שבאזור גיל 16 לרוב המימדים של איבר המין יהיו די זהים למימדים של סיום תקופת הבגרות. אורך הממוצע של הפין בישראל הוא באזור ה-13-14 ס"מ (מבחינת היקף-עובי הממוצע העולמי הוא באזור ה-11.5 ס"מ) כך שבגיל 15 הממוצע אמור להיות בקרבה לאורך זה. אך שוב, ישנם מקרים אצל גברים בהם תחילת הבגרות המינית עשויה להתחיל מאוחר, כך שבמקרים האלה האיבר עוד עשוי לגדול עוד בגיל מאוחר יותר.

מדובר במונח (סלנג) המתאר את אלו אשר מעדיפים פרטנרים בעלי איבר מין אשר גדול מהממוצע.

הפין גודל מספר מילימטרים כל שנה החל מהלידה. מדובר בגדילה מאוד איטית עד לתקופה של ההתבגרות המינית אשר מתרחשת בגילאים 10-14. במהלך תקופה זו הפין גדל באופן משמעותי ומסתיים לגדול עם סיום תקופה זו, לרוב באזור גילאי 18-19.

אורך הפין הממוצע אצל תינוקות עד חצי שנה הוא כ-4 ס"מ כאשר בכל שנה הוא גודל במספר מילימטרים. באזור גיל 10-11 עת מתחילה תקופת ההתגברות המינית מתחילה הגדילה המשמעותית של הפין אשר נמשכת כ-5 שנים ומסתיימת עד אזור גיל 18-19.

ניתן לעיין בטבלה הבאה, המציגה את גודל איבר המין אצל תינוקות וילדים לפי גיל (טבלה זו מבוססת על מחקר מקיף בנושא אשר נערך בשנת 2018):

גודל הפין תינוקות וילדים

אין קשר מובהק בין גודל הפין לגובה. במספר מחקרים שבדקו מתאים בין גודל הפין לגובה נמצא מתאם חלש לכל היותר.

בעיקרון התשובה היא לא. כי נשים רבות מעדיפות חיבור רגשי עם הפרטנר לצד ביצועים טובים במיטה שאינם קשורים לגודל של איבר המין. כלומר ניתן לקיים יחסי מין מלאים ומהנים ע"י שימוש במגוון דרכים כדי לעורר את המיניות ולענג את הפרטנרית אם זה משחק מקדים מושקע, מין אוראלי וגם לענג אותה בצורה מספקת עם איבר ממוצע וקטן מהממוצע כל עוד הוא מורגש וחודר לעומק הנרתיק (כל איבר מין עד אשר באורך 8 ס"מ ומעלה עשוי להגיע לחדירה מלאה של הנרתיק). יחד עם זאת, ישנן נשים בעלות העדפה של איבר ארוך או עבה יותר, אך במקרים רבים הדבר לא אמור להיות ה"דיל ברייקר" בעת קיום יחסי מין או בכניסה למערכת יחסים זוגית.

 

 

מבנה הגוף והמראה שלנו מושפע מגנטיקה, כמו גם איבר המין. כך ישנה השפעה גנטית הן מהאב והן מהאם. זאת לצד גורמים השפעה נוספים.

הפין גודל עד סוף תקופת ההתבגרות המינית, שלרוב מתרחשת עד גילאי 18-19. לרוב עד איזור גיל 16 הפין מקבל את צורתו הקבועה כלשאחר מכן הגדילה היא קטנה יחסית.

סגירת תפריט